Search
*Limited Quantity Available* Rio Grande Widespread Bathroom Sink Faucet
By: Strom Living
Item
P0888Z
$436.00
Ships Free - Out of Stock
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Only one available, Non-returnable
- Finish: Oil Rubbed Bronze
- Lavatory Sink Faucet by Strom Plumbing from the Rio Grande Collection
- Widespread with Metal Lever Handles
- Features Victorian Style Spout.
- In the event of shipping damage, Vintage Tub & Bath, may issue a full refund rather than replacement for the clearance item purchased
- Manufacturer requires delivery signature
- Eligible for Free Shipping on orders $99+
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Base Diameter | 2-1/4" |
|---|---|
| Faucet Centers | 8" - 12" |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Handle Style | Metal Lever |
| Height | 6-1/2" |
| Installation Type | Widespread |
| Overall Height | 6-1/2" |
| Spout Reach | 7-1/2" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form