Search
Modern Circular Mirror
By: Randolph Morris
Item
RMCZZMIRRD-S
Starting at:
$259.00
10% off with code END10
Ships Free - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Modern Circle Mirror
- Constructed of quality terrazzo material
- Great for bathroom, vanity, living room or bedroom
- Frame made from natural concrete and stones
- Use soft cloth and standard glass cleaner to clean surface
- Durable frame that will maintain a long-lasting finish
- Mirrored clear glass that will make you room looks larger and brigther
- Ideal for the bathroom or powder room
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Depth | 1-1/4" |
|---|---|
| Height | 19-3/4" H |
| Inside Dimensions | 19-3/4" W x 19-3/4" H |
| Installation Type | Wall Mount |
| Material | Terrazzo |
| Mirror Dimensions | 19-3/4" W x 19-3/4" H x 1-1/4" D |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Circle |
| Weight | 10 lbs |
| Width | 20" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form