Search
Toro Elongated Two-Piece Toilet
By: Randolph Morris
Item
RM939
$295.00
10% off with code END10
01/19/2024
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Constructed of heavy-duty porcelain
- Features a soft closing seat
- Highly efficient dual-flush toilet
- Floor mount installation
- Chrome push button flush
- ADA Compliant
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Bowl Height | 17 1/2" |
|---|---|
| Bowl Shape | Elongated |
| Certification | UPC and cUPC |
| Collection | Toro |
| Depth | 30-3/4" |
| Finish | White |
| Gallons per Flush | 1 |
| Height | 33" |
| Length | 36-1/4" |
| Material | Porcelain |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Rough In | 12" |
| Toilet Seat Included | Yes |
| Weight | 79 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form