Search
Rachel 59 Inch Acrylic Double Ended Freestanding Bathtub - No Faucet Drillings - White
By: Wyndham Collection
Item
WCBTK150559
$1,921.00
Ships Free - in 5 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Brand-new acrylic construction
- White interior and exterior
- Tub Style: Double Ended
- Adjustable base for accurate leveling and stability
- Includes pre-installed pop-up drain
- Faucet sold separately
- UPC and cUPC Certified
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| California Prop 65 Warning | California Proposition 65 Warning |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Faucet Centers | None |
| Feet Type | Freestanding |
| Finish | White |
| Length | 59" |
| Material | Acrylic |
| Overall Dimensions | 59" L x 29-1/2" W x 23-1/2" H |
| Overflow | Yes |
| Tub Seating Area | 56-1/2" L x 26-1/2" W |
| Shape | Rectangle |
| Style | Contemporary, Double Ended, Freestanding |
| Water Capacity | 66 gallons |
| Weight | 127 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form