Search
39 Inch Porcelain Laundry Sink
By: Randolph Morris
Item
7502N
$749.00
10% off with code END10
Ships Free - in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Made in Italy
- Constructed of high-quality porcelain ceramic
- Hard surface is resistant to scratches
- Can be mounted to the wall or on a vanity
- Mounting brackets available as add on
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Split | Single |
|---|---|
| Depth | 7-7/8" |
| Drain Location | Center |
| Drain Size | 1-3/4"" |
| Faucet Centers | None |
| Finish | White |
| Height | 7-7/8" |
| Inside Dimensions | 13" L x 5-9/10" D x 37-4/5" W |
| Material | Porcelain |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 18-9/10 L" x 39-3/8" W x 7-7/8" H |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Width | 39 3/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form