Search
Calvo 15 Inch Pedestal Sink
By: Randolph Morris
Item
RMM065
$245.00
10% off with code END10
Ships Free - in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sink is constructed of high-quality porcelain
- Overflow hole prevents spillovers
- Pre-drilled faucet holes
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Certification | UPC and cUPC |
|---|---|
| Collection | Calvo |
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 1/2" |
| Faucet Centers | 4 Inch |
| Finish | White |
| Height | 33-3/4" |
| Installation Type | Pedestal |
| Length | 14-3/4" |
| Material | Porcelain |
| Mounting Hardware Included | No |
| Width | 10" - 15" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 14-3/4" L x 15" W x 33-3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Round |
| Sink Style | Pedestal |
| Width | 15" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form