Search
27 Inch Porcelain Laundry Sink
By: Randolph Morris
Item
7504N
$599.00
10% off with code END10
Ships Free - in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Made in Italy
- Constructed of high-quality porcelain ceramic
- Hard surface is resistant to scratches
- Can be mounted to the wall or on a vanity
- Mounting brackets available as add on
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Split | Single |
|---|---|
| Depth | 7-7/8" |
| Drain Location | Center |
| Drain Size | 1-3/4"" |
| Faucet Centers | None |
| Finish | White |
| Height | 7-7/8" |
| Inside Dimensions | 15"L x 6-7/10" H 25-6/10" W |
| Material | Porcelain |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 27-9/16" W x 7-7/8" H x 18-9/10" L |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Width | 27 1/2" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form