Search
Isabella Collection Large Wall Mount Basin with Integrated Round Bowl - Wall Mount Unit Includes A Chrome Shelf and A Towel Bar - White
By: Whitehaus Collection
Item
WHKN1124-W
$1,956.00
Ships Free - in 10-15 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Whitehaus Collection large wall mount basin with an integrated round bowl
- Single left side faucet hole
- Center drain hole
- Wall mount unit includes a chrome shelf and a towel bar
- No overflow
- Note: basin is pre-drilled on the right side for a single hole faucet only
- PLEASE NOTE: Mounting Hardware and drain are NOT included
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 5-3/4" |
| Inside Dimensions | 21-1/4" x 15" x 4 3/4" |
| Installation Type | Wall Mount |
| Length | 35-3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Width | 31" - 40" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 35-3/4" L x 25-1/8" W x 5-3/4" H |
| Overflow | No |
| Shape | Specialty |
| Sink Style | Wall Mount |
| Width | 25 1/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form