Search
Single Post Bathroom Sink Faucet - Metal Lever Handle
By: Randolph Morris
Item
RMNAB225-S
Starting at:
$219.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Solid brass construction ensures durability and reliability
- Premium finish resists tarnishing and corrosion
- Ceramic quarter-turn valves offer a smooth, drip-free operation
- Drain sold separately
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Faucet Height | 12.5 |
| Flow Rate | 1.8 gpm |
| Handle Style | Metal Lever |
| Height | 12-1/2" |
| Installation Type | Single Hole |
| Overall Height | 12-1/2' |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Spout Height | 8-3/4" |
| Spout Reach | 4-1/2" |
| Valves | Ceramic quarter turn |
Product Features
Resources
Login and Registration Form