Search
Mason Hill Collection Clawfoot Tub Single Offset Supply Lines
By: Randolph Morris
Item
RMHOF11-S
$79.99
Save
$14.00
Starting at:
$65.99
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Complements the Mason Hill Collection
- Solid brass construction ensures durability and reliability
- Premium finish resists tarnishing and corrosion
- Premier offset supply line for claw foot or elegant tubs
- Rust resistant
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Mason Hill |
|---|---|
| Connections | 1/2"; 14NPS or 3/4"; 14NPS |
| Height | 23-1/2" |
| Overall Dimensions | 23-1/2" H x 1/2" OD |
| Projection | 3" |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Rough In | 3-3/8" Floor |
| Tubing Diameter | 1/2" |
| Weight | 2 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form