Search
Kally Collection Wall Mount Bathroom Sink Faucet - Lever Handle
By: Randolph Morris
Item
RMWZ1307-C
$47.00
10% off with code END10
Ships in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Complements the Kally Collection
- Brass and zinc construction ensure durability and reliability
- Premium finish resists tarnish and corrosion during daily use
- Ceramic disc catridges
- Warranty: 1 Year
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Kally |
|---|---|
| Faucet Centers | 8" |
| Finish | Chrome |
| Flow Rate | 7 gpm at 60 PSI |
| Handle Style | Metal Lever |
| Installation Type | Wall Mount |
| Material | Brass / Zinc |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Spout Reach | 8-1/4" |
| Weight | 7 lbs |
| Width | 9" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form