Search
Bristol 72 Inch Modern Console Vanity with Rectangular Undermount Sinks - White
By: Randolph Morris
Item
RM12-728WH-S-S
Starting at:
$1,223.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Expertly crafted solid oak frame
- Mortise and tenon joints
- Sealed with a protective lacquer for moisture resistance
- Hardware Finish: Brushed Nickel
- Faucet Included: No
- Mirrors Included: No
- Soft-close drawer system
- View all Vanity Base Wood Samples here
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Bristol |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Finish | White |
| Height | 32-5/8" |
| Installation Type | Freestanding |
| Length | 71-1/4" |
| Material | Solid Wood - Birch & Oak |
| Mirror Included | No |
| Width | 72 Inch |
| Number of Basins | 2 |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 3 |
| Overall Dimensions | 71 1/4" L x 21 5/8" W x 32 5/8" H |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Style | Contemporary, Farmhouse, Modern, Rustic |
| Width | 21 5/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form