Search
72 Inch Vanity Top with Oval Undermount Sinks
By: Randolph Morris
Item
RM72-8-S
Starting at:
$639.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Awarding a generous amount of surface space and maximum comfortability, this 72 inch bathroom vanity top features oval double sink basins and is available in different colors and materials.
OVERVIEW
- Premium Vanity Top
- Sinks Included: 2 Oval Undermount
- Backsplash Included: Yes
- Faucets Included: No
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 6 |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 1/2" |
| Faucet Centers | 8" |
| Height | 3/4" |
| Installation Type | Undermount |
| Length | 72" |
| Material | Granite |
| Mirror Included | No |
| Width | 72 Inch |
| Number of Basins | 2 |
| Overall Dimensions | 72" L x 22" W x 3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Undermount |
| Weight | 138 lbs |
| Width | 22" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form