Search
Thema Overcounter Bathroom Sink - Single Faucet Drilling - White
By: Cheviot
Item
C1270
$197.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Constructed of vitreous china
- Faucet sold separately
- No overflow hole
- Open Grid Waste Strainer must be used
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 5" |
| Installation Type | Vessel |
| Length | 19-3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 19-3/4" L x 14-1/4" W x 5" H |
| Overflow | No |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Vessel |
| Width | 14 1/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form