Search
Mediterranean Overcounter Bathroom Sink - Single Hole Faucet Drilling
By: Cheviot
Item
C1620-1
$327.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- No Overflow Hole; Open Grid Waste Strainer Must be Used
- Please Note: All rectangular pieces of vitreous china will have a ripple along the edge, because vitreous china shrinks as it is fired
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 4" |
| Installation Type | Vessel |
| Length | 25-5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 21" - 25" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 25-5/8" L x 15-3/4" W x 4" H |
| Overflow | No |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Vessel |
| Width | 15 3/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form