Search
Trenton Round 16 Inch Bar Sink - Antique
By: Sierra Copper
Item
SC-TRN-16-A
$618.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sierra Copper Round Bar Sink
- From the Trenton Collection
- Features Center Drain
- Can be Installed as Undermount or Drop-In
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 7 |
|---|---|
| Drain Size | 2" or 3.5" - Please specify in comments at checkout" |
| Faucet Centers | None |
| Finish | Antique |
| Gauge | 16 |
| Inside Dimensions | 14" D |
| Installation Type | Drop-In, Undermount |
| Material | Copper |
| Overall Dimensions | 16" D |
| Width | 16" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form