Search
Isabella Rectangular Wall Mount Basin - White
By: Whitehaus Collection
Item
WHKN1142
$381.00
Ships Free - in 10-15 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Whitehaus Isabella Rectangular Wall Mount Basin
- No Overflow
- Mounting hardware included
- Basin is pre drilled on right side for single hole faucet only
- Center drain hole
- Drain is NOT included
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 4-3/4" |
| Inside Dimensions | 12-1/2" L x 9" W x 3-3/4" H |
| Installation Type | Wall Mount |
| Length | 14-1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 10" - 15" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 14-1/8" L x 10-1/4" W x 4-3/4" H |
| Overflow | No |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Wall Mount |
| Width | 10 1/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form