Search
China Series Large Double Bowl Console Sink - White
By: Whitehaus Collection
Item
LA12-LAM120B
$4,125.00
Ships Free - in 10-15 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Double bowl console with oval basins
- Constructed of vitreous china
- Black wooden support legs
- Rear Overflow
- Center Drain
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Inside Dimensions | 11-7/8" L x 16-1/4" W x 6-1/4" D |
| Installation Type | Console |
| Material | Vitreous China |
| Number of Basins | 2 |
| Overall Dimensions | 28-1/8" L x 47" W x 35-1/4" H |
| Overflow | Yes |
| Shape | Specialty |
| Sink Style | Console |
| Width | 28-1/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form