Search
Renovations Collection Vernazza Copper Bar Sink - Hammered Medium Antique Copper
By: Thompson Traders
Item
NS25033H
$1,188.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
Checkout now
Are you an Amazon customer? Pay now with address and payment details stored in your Amazon account.
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Square hand hammered copper prep sink by Thompson Traders
- Single bowl
- Hammered medium antique finish
- TDG15-OB Grid drain or TDL15-OB Lift and Turn Drain required; Sold separately
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 10 |
|---|---|
| Drain Size | 3 1/2" |
| Faucet Centers | None |
| Finish | Hammered Medium Antique Copper |
| Inside Dimensions | 18" L x 16" W |
| Installation Type | Drop-In, Undermount |
| Material | Copper |
| Overall Dimensions | 21-1/2" L x 19-1/2" W |
| Width | 21 1/2" |
Product Features
Great Customer Photos
Tag @vintagetub or use #vintagetubandbath on social media to be featured.
Resources
Who Viewed This Also Viewed
-
Crescent Acrylic Double Slipper Freestanding Tub - No Faucet DrillingsStarting at: $1,564.00 -
Ascend 34-35 in. W x 72 in. H Frameless Pivot Shower DoorStarting at: $970.00
Choose your color
BLACK MAGIC
Gloss
SW 6991
TRICORN BLACK
Matte
SW 6258
PEPPERCORN
Gloss
SW 7674
EARL GREY
Gloss
SW 7660
LIGHT FRENCH GRAY
Gloss
SW 0055
HIGH REFLECTIVE WHITE
Gloss
SW 7757
CREAMY
Gloss
SW 7012
HEARTTHROB RED
Gloss
SW 6866
BELLINI FIZZ
Gloss
SW 9008
SUNNY VERANDA
Gloss
SW 9017
OH PISTACHIO
Gloss
SW 9033
TAME TEAL
Gloss
SW 6757
UPWARD
Gloss
SW 6239
INSPIRED LILAC
Gloss
SW 6820
LIGHTHEARTED PINK
Gloss
SW 6568
Choose your color
LIGHT METAL
HIGH GLOSS
LIGHT METAL
BRUSHED HIGH GLOSS
LIGHT METAL
BRUSHED MATTE
DARK METAL
HIGH GLOSS
DARK METAL
BRUSHED MATTE
BLACK ONYX
LIGHT COPPER
DARK COPPER
Login and Registration Form