Search
Renovations Collection Moon Wrasse Sink - Polished Nickel
By: Thompson Traders
Item
23-1221-C
$553.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Choice of medium antique copper or polished nickel finish
- Hand crafted by skilled artisans
- Grid drain, TDG15, is required; Sold separately
- No overflow
- Constructed of 16-17 gauge copper
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Faucet Centers | None |
| Finish | Polished Nickel |
| Gauge | 16 |
| Height | 6-1/2" |
| Inside Dimensions | 15 3/4" L x 13-1/4" W x 6-1/2" D |
| Installation Type | Drop-In |
| Length | 15-3/4" |
| Material | Copper |
| Width | 10" - 15" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 15-3/4" L x 13-1/4" W x 6-1/2" H |
| Overflow | No |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Drop-In |
| Width | 13 1/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form