Search
Frida Copper Pedestal Sink - Black Copper
By: Thompson Traders
Item
CSWP
$5,727.00
Ships Free - in 6-10 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Hand crafted copper one piece sink and pedestal by Thompson Traders
- Black copper finish
- Includes FREE color matched solid brass grid drain - $99.00 Value
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Faucet Centers | None |
| Finish | Black Copper |
| Inside Dimensions | 24" x 7-1/2" D |
| Installation Type | Pedestal |
| Material | Copper |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 34" H x 24" W |
| Overflow | No |
| Shape | Round |
| Sink Style | Pedestal |
| Width | 34" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form