Search
Mason Hill 36 Inch Oak Vanity with Oval Undermount Sink - Gray Oak
By: Randolph Morris
Item
RM236GYR-S
Starting at:
$827.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Expertly crafted solid oak frame
- Mortise and tenon joints
- Sealed with a protective lacquer for moisture resistance
- Hardware Finish: Brushed Nickel
- Faucet Included: No
- Soft-close drawer system
- Warm and earthly gray oak finish pairs with organic or rustic bathroom designs
- View all Vanity Base Wood Samples here
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Mason Hill |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Finish | Gray Oak |
| Height | 33" |
| Installation Type | Freestanding |
| Length | 36" |
| Material | Solid Oak |
| Mirror Included | No |
| Width | 36 Inch |
| Number of Basins | 1 |
| Number of Drawers | 3 |
| Number of Shelves | 2 |
| Overall Dimensions | 36" L x 36" W x 33" H |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Style | Coastal, Traditional, Transitional |
| Width | 36" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form