Search
Lexington 65 Inch Double Thick Tub - Antique
By: Sierra Copper
Item
SC-LXT-65-A
$18,554.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sierra Copper Lexington 65 Inch Double Thick Tub
- Copper Weld Construction
- Double Thick
- Center Tub Drain Opening.
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Included | No |
|---|---|
| Faucet Centers | None |
| Feet Type | Freestanding |
| Finish | Antique |
| Gauge | 14 |
| Length | 65" |
| Material | Copper |
| Overall Dimensions | 65" L x 36" W x 29-1/2" H |
| Overflow | No |
| Tub Seating Area | 57-1/2" L x 31-1/2" W x 25" D |
| Shape | Rectangle |
| Style | Double Ended, Freestanding |
Product Features
Resources
Login and Registration Form