Search
Classic Collection 19 Inch Bath Sink - Antique
By: Sierra Copper
Item
SC-CL-19-A
$420.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sierra Copper Oval Bath Sink
- From the Classic Collection
- Can be Installed as Undermount or Drop-In
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Faucet Centers | None |
| Finish | Antique |
| Gauge | 18 |
| Height | 5" |
| Inside Dimensions | 17" L x 12" W x 5" D |
| Installation Type | Drop-In |
| Length | 19" |
| Material | Copper |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 19" L x 14" W x 5" H |
| Overflow | No |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Drop-In |
| Width | 14" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form