Search
Palermo 71 Inch Solid Surface Double Ended Clawfoot Bathtub - No Faucet Drillings - Gloss White
By: Cheviot
Item
4173-WW
$6,038.00
Ships Free - Out of Stock
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Brand-new solid surface constructed of composite resin materials
- Superior insulatin properties
- Hand polished to a glossy sheen
- Stain resistant and easy to clean and maintain
- Integrated overflow with matching drain cover
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Certification | cUPC |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Faucet Centers | None |
| Feet Type | Modern |
| Finish | Gloss White |
| Length | 71" |
| Material | Stone Composite |
| Overall Dimensions | 70-3/4" L x 31-1/2" W 23-3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Style | Clawfoot, Double Ended |
| Water Capacity | 91 gallons |
| Weight | 408 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form