Search
Cimarron 16 Inch Vessel Sink - Antique
By: Sierra Copper
Item
SC-CIM-16-A
$409.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sierra Copper Vessel Sink
- From the Cimarron Collection
- Features Hemmed Edge Detail
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Size | 1 1/2" |
|---|---|
| Faucet Centers | None |
| Finish | Antique |
| Gauge | 18 |
| Height | 4-1/2" |
| Installation Type | Vessel |
| Length | 16" |
| Material | Copper |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 16" L x 10" W x 4-1/2" H |
| Overflow | No |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Vessel |
| Width | 10" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form