Search
Isabella Plus 19 Inch Oval Undermount Basin - White
By: Whitehaus Collection
Item
WHU71003
$367.00
Ships Free - in 10-15 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Vitreous China Construction
- Rear Center Drain
- Undermount Installation
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 8-1/4" |
| Inside Dimensions | 17-1/2" x 14-1/4" x 7-1/2" |
| Installation Type | Undermount |
| Length | 19-3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 19-3/8" L x 15-3/4" W x 8-1/4" H |
| Overflow | Yes |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Undermount |
| Weight | 14 lbs |
| Width | 15 3/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form