Search
Kally Collection Single Hole Sink Faucet
By: Randolph Morris
Item
RMWZ7204-C
$36.00
10% off with code END10
Ships in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Complements the Kally Collection
- Brass and zinc construction ensure durability and reliability
- Premium finish resists tarnish and corrosion during daily use
- Ceramic disc cartridges
- Warranty: 1 Year
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Kally |
|---|---|
| Faucet Centers | Single Hole |
| Faucet Height | 5.75 |
| Finish | Chrome |
| Flow Rate | 7 gpm at 60 PSI |
| Handle Style | Metal Lever |
| Installation Type | Single Hole |
| Material | Brass / Zinc |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Spout Height | 4-1/8" |
| Spout Reach | 5-3/4" |
| Weight | 7 lbs |
| Width | 1 3/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form