Search
Ibiza Undermount Basin Sink - No Faucet Drillings - White
By: Cheviot
Item
C1116WH
$162.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Constructed of Vitreous china
- No Overflow
- Mounting hardware not included
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 6-1/4" |
| Inside Dimensions | 17-1/2" W x 12-7/8" D |
| Installation Type | Undermount |
| Length | 18" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 18" L x 13" W x 6-1/4" H |
| Overflow | No |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Undermount |
| Width | 13" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form