Search
Parola Elongated Two-Piece Corner Toilet
By: Randolph Morris
Item
RM918-CORNER
$349.00
10% off with code END10
01/19/2024
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Constructed of heavy-duty porcelain
- Features a soft closing seat
- Chrome flush handle
- Floor mount installation
- ADA Compliant
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Bowl Height | 17" |
|---|---|
| Bowl Shape | Round |
| Certification | UPC and cUPC |
| Collection | Parola |
| Depth | 24-1/2" |
| Finish | White |
| Gallons per Flush | 1 |
| Height | 28-1/2" |
| Material | Porcelain |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Rough In | 12" |
| Toilet Seat Included | Yes |
| Weight | 82 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form