Search
Morris Large Console Vanity Drawer Pull
By: Randolph Morris
Item
160MM-S
Starting at:
$16.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Not just a decorative piece, our Morris Large Vanity Drawer Pulls are designed for comfort and functionality. The ergonomic design ensures a comfortable grip, making it a pleasure to use every day.
OVERVIEW
- Durable Construction: Ensure durability and longevity with high-quality materials and construction
- Mounting hardware is included for easy installation
- A simple and cost-effective DIY upgrade to refresh the look of your vanity without major renovations
- Apart from functionality, vanity drawer pulls can also serve as decorative accents, enhancing the overall appearance of your furniture
- Suitable for various furniture pieces, not just limited to vanities, allowing for a consistent design theme throughout your living space
- Free Shipping on all orders!
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Height | 1" |
|---|---|
| Inside Dimensions | 6-1/4" Centers |
| Length | 6-1/2" |
| Material | Zinc Alloy |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Overall Dimensions | 6-1/2'' L x 1/2" W x 1" H |
| Projection | 1-1/8" |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Weight | 1 lb |
| Width | 1/2" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form