Search
Aiko 59 Inch Acrylic Japanese Soaking Tub
By: Randolph Morris
Item
RMTW65-S
$1,795.00
Save
$1,095.01
Starting at:
$699.99
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- High-gloss, stain-resistant acrylic is easy to clean
- Non-porous surface
- High-gloss finish is reistant to dulling, scratching, and fading
- Color will not fade or lose its brilliance over time
- Optional: Our specially designed spray foam insulation blend adds an extra layer of warmth to the inner wall of the tub, vastly extending your relaxing bathing experience. Please allow an additional 5 to 10 days for production time.
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Available Lengths | 59" |
|---|---|
| Collection | Aiko |
| Drain Included | Yes |
| Drain Location | Center |
| Drain Size | 2" |
| Faucet Centers | None |
| Feet Type | Freestanding |
| Finish | Gloss White |
| Installation Type | Freestanding |
| Material | Acrylic |
| Overflow | No |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Round |
| Soaking Depth | 16-1/2" |
| Style | Freestanding, Japanese Soaking |
Product Features
Resources
Login and Registration Form