Search
61 Inch Vanity Top with Oval Integral Sink
By: Randolph Morris
Item
VT022612BVIN-S
Starting at:
$319.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Reinforced solid surface means color and texture run all the way through and cannot wear away
- Pre-drilled single hole and four holes template at the back to easily accommodates all faucet styles
- Easy clean integrated backsplash
- Heat resistant - Hot curling irons will not burn
- Worry free surface, make-up and hair-dye can be buffed out with household cleansers
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 5.5 |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 3/4" |
| Faucet Centers | Variable |
| Height | 10-1/4" |
| Length | 61" |
| Made In | United States |
| Material | Solid Surface |
| Width | 61 Inch |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 61" L x 22" W x 10 1/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Integral |
| Weight | 47 lbs |
| Width | 22" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form