Search
60 Inch Vanity Top with Oval Undermount Sinks
By: Randolph Morris
Item
RM60-8-S
Starting at:
$559.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Allowing the perfect amount of surface space, this classic 60 inch vanity top features oval double sink basins and is available in different colors and materials.
OVERVIEW
- Premium Vanity Top
- Sinks Included: 2 Oval Undermount
- Backsplash Included: Yes
- Faucets Included: No
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 6 |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 1/2" |
| Faucet Centers | 8" |
| Height | 3/4" |
| Installation Type | Undermount |
| Length | 60" |
| Material | Granite |
| Mirror Included | No |
| Width | 60 Inch |
| Number of Basins | 2 |
| Overall Dimensions | 60" L x 22" W x 3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Undermount |
| Weight | 128 lbs |
| Width | 22" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form