Search
39 Inch Console Bathroom Sink
By: Randolph Morris
Item
RMM075-S
Starting at:
$895.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Faucet Sold Separately
- cUPC certified
- Sink is contructed of high-quality porcelain
- Overflow hole prevents spillovers
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Finish | White |
|---|---|
| Inside Dimensions | 18-1/8" L x 11-1/4" W |
| Installation Type | Console |
| Material | Vitreous China |
| Mounting Hardware Included | No |
| Width | 31" - 40" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 39-3/4" L x 22" W x 35-7/16" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Square |
| Sink Style | Console |
| Weight | 74 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form