Search
30 Inch Carrera Marble Vanity Top with Rectangular Undermount Sink
By: Randolph Morris
Item
SQ8-30-WH
$359.00
10% off with code END10
Ships Free - in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
This 30 inch vanity top features a rectangular single sink basin, making it the perfect addition to a powder room or guest bathroom.
OVERVIEW
- Premium White Carrara Marble Vanity Top
- Features a single rectangular undermount sink
- White Carrera marble countertop is versatile and will complement any bathroom decor
- Bathroom sink faucet sold separately
- Spacious counter space offers plenty of room to keep toiletries closeby
- Backsplash Included: Yes
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Counter Thickness | 3/4" |
|---|---|
| Countertop Finish | White Carrera Marble |
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 1/2" |
| Faucet Centers | 8" |
| Height | 3/4" |
| Length | 30" |
| Mirror Included | No |
| Width | 30 Inch |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 30" L x 22" W x 3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Undermount |
| Weight | 98 lbs |
| Width | 22" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form