Search
Water Lily Round Overcounter Bath Sink - White
By: Cheviot
Item
1198W13
$179.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- No Overflow Hole
- Open Grid Waste Strainer Must Be Used
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 5-1/4" |
| Inside Dimensions | 13-3/4" L x 13-3/4" W |
| Installation Type | Vessel |
| Length | 13-3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 10" - 15" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 13-3/4" L x 13-3/4" W x 5-1/4" H |
| Overflow | No |
| Shape | Round |
| Sink Style | Vessel |
| Width | 13 3/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form