Search
Bostonian Square 18 Inch Bar Sink - Antique
By: Sierra Copper
Item
SC-BOS-18-A
$1,126.00
Ships Free - in 2 business days
(select options to change details)
Checkout now
Are you an Amazon customer? Pay now with address and payment details stored in your Amazon account.
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Sierra Copper Bar Sink
- From the Bostonian Collection
- Features Center Drain
- Can be Installed as Undermount or Drop-In
- Copper Weld Construction
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | Antique |
| Gauge | 16 |
| Inside Dimensions | 16" L x 16" W x 7" D |
| Installation Type | Drop-In, Undermount |
| Material | Copper |
| Overall Dimensions | 18" L x 18" W x 7" D |
| Width | 18" |
Product Features
Great Customer Photos
Tag @vintagetub or use #vintagetubandbath on social media to be featured.
Resources
Who Viewed This Also Viewed
-
Forever Hot Gooseneck Spout Instant Hot Water DispenserStarting at: $399.00 -
Unidoor-X 72-72 1/2 in. W x 72 in. H Frameless Hinged Shower DoorStarting at: $1,000.00 -
Angle Spout Freestanding Tub Faucet with HandshowerStarting at: $1,333.00
Choose your color
BLACK MAGIC
Gloss
SW 6991
TRICORN BLACK
Matte
SW 6258
PEPPERCORN
Gloss
SW 7674
EARL GREY
Gloss
SW 7660
LIGHT FRENCH GRAY
Gloss
SW 0055
HIGH REFLECTIVE WHITE
Gloss
SW 7757
CREAMY
Gloss
SW 7012
HEARTTHROB RED
Gloss
SW 6866
BELLINI FIZZ
Gloss
SW 9008
SUNNY VERANDA
Gloss
SW 9017
OH PISTACHIO
Gloss
SW 9033
TAME TEAL
Gloss
SW 6757
UPWARD
Gloss
SW 6239
INSPIRED LILAC
Gloss
SW 6820
LIGHTHEARTED PINK
Gloss
SW 6568
Choose your color
LIGHT METAL
HIGH GLOSS
LIGHT METAL
BRUSHED HIGH GLOSS
LIGHT METAL
BRUSHED MATTE
DARK METAL
HIGH GLOSS
DARK METAL
BRUSHED MATTE
BLACK ONYX
LIGHT COPPER
DARK COPPER
Login and Registration Form