Search
Square Drop-In or Undermount Basin Sink - White
By: Cheviot
Item
1179W16
$207.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Cheviot Square Drop-in or Undermount Style Basin Sink
- Vitreous China Construction
- No Overflow Hole; Open Grid Waste Strainer Must Be Used
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | White |
| Inside Dimensions | 13-3/4" L x 13-3/4" W x 6-1/16" |
| Installation Type | Drop-In |
| Material | Vitreous China |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 16-1/8" L x 16-1/8" W |
| Overflow | No |
| Shape | Square |
| Sink Style | Drop-In |
| Width | 16-1/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form