Search
Spoon 2 66 Inch Egg Shaped Freestanding Solid Surface Bathtub
By: Aquatica
Item
SPOON2M-S
Starting at:
$8,059.00
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Designed and manufactured in Tuscany, Italy
- Extra deep, full body soak
- Smooth, velvety texture which is warm and pleasant to the touch
- Hypoallergenic surface
- Non porous surface for easy cleaning and sanitizing
- 100% recyclable and fire resistant
- 25 Year Limited Warranty
- Low step in height
- Tub faucet and drain sold separately
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Available Lengths | 66" |
|---|---|
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Faucet Centers | None |
| Length | 66" |
| Material | Stone Composite |
| Shape | Specialty |
| Soaking Depth | 15-3/4" |
| Style | Contemporary, Freestanding |
Product Features
Resources
Login and Registration Form