Search
Luna Cast Stone Oval Vessel Bathroom Sink - Gloss White
By: Aquatica
Item
LUNA-G-WHT-LAV
$1,010.00
Ships Free - Out of Stock
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Made of AquateX LuX composite
- Ultra-polished, glossy marble like surface
- A consistent, non-painted color throughout the tubs thickness which won't fade or lose its brilliance
- Non-porous surface for easy cleaning and sanitizing
- 100% recyclable and fire-resistant
- Made in Europe of solely European sourced components
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | None |
|---|---|
| Finish | Gloss White |
| Height | 7-3/4" |
| Installation Type | Vessel |
| Length | 23-1/2" |
| Material | Cast Stone |
| Width | 21" - 25" |
| Overall Dimensions | 23-2/5" L x 14-3/5" W x 7-7/10" H |
| Overflow | No |
| Shape | Oval |
| Sink Style | Vessel |
| Weight | 40 lbs |
| Width | 14.6" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form