Search
Noah Collection Double Bowl Undermount Kitchen Sink- No Faucet Drillings - Brushed Stainless Steel
By: Whitehaus Collection
Item
WHNDBU3318
$833.00
Ships Free - in 10-15 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Whitehaus Collection double bowl undermount sink
- 18 gauge, 304 series stainless steel
- 18/8 chrome and nickel content
- Full undercoat over sound deadening pads
- Includes mouting hardware and a template
- Note: large bowl is available on left side only
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Split | 60/40 |
|---|---|
| Drain Location | Reversible |
| Drain Size | 3 1/2" |
| Faucet Centers | None |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Inside Dimensions | Large Basin: 17-5/8" x 15-5/8" x 8-1/4", Small Basin: 12-1/2" x 13-1/4" x 7" |
| Installation Type | Undermount |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Basins | 2 |
| Overall Dimensions | 33-1/2" x 17-7/8" |
| Width | 33 1/2" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form