Search
Noah Collection 31 Inch Commercial Drop-In Laundry Sink - Brushed Stainless Steel
By: Whitehaus Collection
Item
WHNC3120
$2,457.00
Ships Free - Out of Stock
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Whitehaus Noah''s Collection 31 Inch Commercial Drop-In or Wall Mount Laundry Sink
- 16 Gauge, 304 Series Stainless Steel
- 18/8 Chrome and Nickel Content
- Bowl has four diagonal grooves to channel water direct to drain
- Fully undercoated over sound deadening pads
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Split | Single |
|---|---|
| Drain Location | Reversible |
| Drain Size | 3 1/2" |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 31" L x 19-1/4" W x 16-1/2" H |
| Width | 31" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form