Search
Mia 72 Inch Oak Linen Cabinet
By: Randolph Morris
Item
RMFED-L37LO
$719.00
10% off with code END10
Ships Free - in 1-3 business days
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Improve your space with the exquisitely crafted Mia Oak Medicine Cabinet. With a frame made of solid wood sealed with protective lacquer, it includes four softclose drawers and a classy glass window housing two glass shelves. The Mia Oak Medicine Cabinet is a wonderful addition to your bathroom.
OVERVIEW
- Expertley crafted solid wood frame
- Mortise and tenon joints
- Sealed with a protective lacquer for moisture resistance
- Softclose drawer system
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Collection | Mia |
|---|---|
| Finish | Light Oak |
| Height | 71" |
| Installation Type | Freestanding |
| Length | 72" |
| Material | Solid Oak |
| Mirror Included | No |
| Width | 72 Inch |
| Number of Basins | 2 |
| Number of Drawers | 4 |
| Number of Shelves | 3 |
| Overall Dimensions | 72" L x 20 1/8" W x 72" H |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Style | Contemporary, Modern |
| Weight | 120 lbs |
| Width | 20 1/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form