Search
Keenan 6 Light Pendant Chandelier
By: Randolph Morris
Item
RMGL173-6-S
Starting at:
$229.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Single-mount, six lights
- Features a steel frame with candelabra inspired bulbs
- Available in different finishes to complement any style
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Bulb Base | E12 |
|---|---|
| Bulb Type | A15 |
| Certification | UL |
| Chain Length | 41" |
| Collection | Keenan |
| Installation Type | Ceiling Mount |
| Material | Steel |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Overall Dimensions | 66" L x 22-7/16" D x 22-7/16" W |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Requires | 6 lightbulbs - not included |
| Switch Type | Hardwired |
| Watts | 60 Max |
| Weight | 12.1 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form