Search
Allora Metal Triple Pendant Light
By: Randolph Morris
Item
RMGL630-3-S
Starting at:
$69.00
10% off with code END10
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Light up your home in style with this unique metal pendant light from Randolph Morris. This single-mount triple pendant light features metal shades for a high-end yet functional fixture. It is available in different finishes, including matte black, brushed nickel, and oil-rubbed bronze. The ageless design will complement any home style.
OVERVIEW
- Single-mount, triple light
- Features metal shades
- Available in different finishes to complement any style
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Bulb Base | E26 |
|---|---|
| Bulb Type | A15 |
| Certification | UL |
| Collection | Allora |
| Cord Length | 29-3/4" |
| Installation Type | Ceiling Mount |
| Material | Metal |
| Mounting Hardware Included | Yes |
| Overall Dimensions | 46-1/4" L x 36-1/2" W |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Requires | 3 lightbulbs - not included |
| Switch Type | Hardwired |
| Watts | 60 Max |
| Weight | 9 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form