Search
48 Inch Vanity Top with Rectangular Undermount Sink - Single Hole Faucet Drillings
By: Randolph Morris
Item
RMSQ1-48-WH
$431.00
10% off with code END10
Ships Free - Arriving 06/19/2024 Preorder Today!
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
DESCRIPTION
Giving a modern look and ample surface space, this 48 inch bathroom vanity top features a rectangular single sink basin and is available in different colors and materials.
OVERVIEW
- Premium Carrera Marble Vanity Top
- Sinks Included: 1 Oval Undermount
- Backsplash Included: Yes
- Faucets Included: No
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Basin Depth | 6 |
|---|---|
| Counter Thickness | 3/4" |
| Countertop Finish | White Carrera Marble |
| Drain Included | No |
| Drain Size | 1 1/2" |
| Faucet Centers | Single Hole |
| Height | 3/4" |
| Length | 48" |
| Material | Marble |
| Mirror Included | No |
| Width | 48 Inch |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 48" L x 22" W x 3/4" H |
| Overflow | Yes |
| Promotional Code | 10% off with code END10 |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Undermount |
| Weight | 113 lbs |
| Width | 22" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form