Search
Small Wall Mount Corner Bathroom Sink - Single Faucet Drilling - White
By: Cheviot
Item
C1350S
$199.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- The small wall mount corner lavatory sink by Cheviot Products will fit perfectly in a smaller bathroom or powder room
- Vitreous China Construction
- Single hole lavatory faucet required, not included
- Mounting hardware included
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 6-1/2" |
| Installation Type | Wall Mount |
| Length | 15-3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 10" - 15" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 15-3/4" L x 15-3/4" W x 6-1/2" H |
| Overflow | Yes |
| Shape | Specialty |
| Sink Style | Wall Mount |
| Width | 15 3/4" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form