Search
Bali Drop-In Basin Sink - White
By: Cheviot
Item
1188-WH-1
$193.00
Ships Free - in 3 weeks
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Vitreous China Construction
- No Overflow Hole
- Single Hole Faucet Drilling
- Drop-in Basin Sink
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Faucet Centers | Single Hole |
|---|---|
| Finish | White |
| Height | 8" |
| Installation Type | Drop-In |
| Length | 20-1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Width | 16" - 20" |
| Number of Basins | 1 |
| Overall Dimensions | 20-1/4" L x 17-5/8" W x 8" H |
| Overflow | No |
| Shape | Rectangle |
| Sink Style | Drop-In |
| Width | 17 5/8" |
Product Features
Resources
Login and Registration Form