Search
Cyclone 66 Inch Acrylic Seamless Freestanding Tub
By: A&E Bath & Shower
Item
CYCLONE
Starting at:
$3,814.00
Free Shipping Eligible - Select option for availability
(select options to change details)
PRODUCT DETAILS
OVERVIEW
- Pure acrylic construction
- White interior
- Tub Style: Double Slipper
- Drain and integrated linear overflow included
- Faucet NOT included
- CUPC certified
- Click here for Freight Delivery Instructions
- Manufacturer requires delivery signature
- Free Shipping on all orders!
- Important: Item must be inspected within 48 hours of receipt
SPECIFICATIONS
(select options above to update)
| Drain Included | No |
|---|---|
| Drain Location | Center |
| Faucet Centers | None |
| Length | 66" |
| Overall Dimensions | 66" L x 31-3/4"W x 27"H |
| Tub Seating Area | 39-3/8"L x 19-3/4" W x 17-1/2" H |
| Shape | Oval |
| Soaking Depth | 16-1/4" |
| Style | Double Slipper, Freestanding |
| Water Capacity | 62.1 gallons |
| Weight | 120 lbs |
Product Features
Resources
Login and Registration Form